TEKİRLER MAHALLESİNDE ÇIKAN ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

Nallıhan İlçesine bağlı Tekirler Mahallesinde 27 Temmuz 2023 tarihinde meydana gelen orman yangını kontrol altına alındı.

Tekirler Mahallesinde ormanlık alana düşen yıldırım sonucu çıkan yangının söndürülmesi sonucunda, Nallıhan Belediye Başkan Yardımcısı Serhat Selvi yangın mahalline bizzat giderek yangın söndürmesinde çalışmalara katılan personellerle görüşerek çalışmalar ile ilgili istişarelerde bulundu.

Yangın mahallinde soğutma çalışmaları devam ederken, Nallıhan Belediyesi tankerleri ile soğutma çalışmalarına büyük destek sağlıyor.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş Orman Yangını ile ilgili açıklamada bulundu.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş yaptığı açıklamada; “Kıymetli Hemşerilerim;

Nallıhan Tekirler Mahallemizde dün ormanlık alana yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangını söndürme çalışmaları bugün de devam ederken yangın büyük bir ölçüde kontrol altına alındı.

Yangının sıcak havadan ve rüzgardan tekrardan alevlenerek yayılmaması için aralıksız bir şekilde soğutma çalışmaları devam ederken belediyemizin tüm imkanları ile desteklerimizi sürdürüyoruz.

Yangında görevli tüm görevlilere kolaylıklar diliyoruz. Rabbim ilçemizi, ülkemizi ve milletimizi beterinden korusun.” dedi.

Nallıhan Belediye Başkan Yardımcısı Serhat Selvi yaptığı açıklamada; “ Geçen haftalarda yıldırım düşmesi sonucu Tekirler Mahallemizde orman yangını çıkmıştı, büyük müdahaleler sonucunda yangın kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlanmıştır. Belediyemiz personeli olarak yangın mahallinde destek sağlamıştır, soğutma çalışmalarında görev alan personelimiz ile yangın soğutmaları ile ilgili bilgi aldım, belediyemiz olarak tankerler ile desteklerimiz sürmeye devam ediyor” dedi.

 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.