İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI EMEKLİ ZAMLARI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

İYİ Parti Nallıhan İlçe Başkanlığı tarafından son dönemde gündemde olan emeklilere zam konusu hakkında vatandaşı ekonomik anlamda olumsuz etkilerini konu alan bir basın açıklaması düzenledi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Taner Kayaalp ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte yaptığı basın açıklamasında;

İYİ Parti Nallıhan İlçe Başkanlığının Basın Açıklaması;

“ Kıymetli Basın Mensupları, Ekonomik krizin ortasında ayakta kalma mücadelesi veren sevgili vatandaşlarımız, iktidar tarafından gözden çıkarılan emeklilerimiz, değerli kamuoyu, AK İktidarının yanlış ekonomi programları ve politikaları sonrası millet olarak yeni bir zam yağmuruna tutulduk. Bu yağmur, bereket getiren yağmur değil, bereket götüren yağmur! Uzun yıllar boyunca uygulanan hatalı politikalar sonucunda seçim süresince atılan sloganlarla popülist  vaatlere karşı rasyonel ve gerçekçi bir zeminin varlığından söz edebilmek mümkün değildir. Tüm faturayı dar geliriyle kesen vatandaşın cebindeki son kuruşa dahi el atan, kamudaki israfa son vermeyen bir yoksullaştırma politikasının çok sert bir şekilde uygulandığı görülmektedir. Vatandaşa kemer sıkma tavsiye edilirken, küçük, yandaş ve ranta dayanan bir kesimin zenginleşmesine hiçbir kemer dayanmamaktadır. Onların servetlerine servet katılmaktadır.

Bugün Türkiye’de adı konmamış bir IMF programı uygulanmaktadır. Yıllarca geçmiş iktidarı aynı konuda eleştiren AKP iktidarının bugün IMF reçetelerini savunduğu, uygulandığı ve en adaletsiz vergi olan enflasyon vergisiyle milletin cebinde bir şey kalmayıncaya kadar bu düzeni sürdüreceği anlaşılmaktadır.

Memura ve Emekliye yapılan cüzi zammın birkaç hafta içinde eriyip gitmesi bir yana, son olarak uygulanan akaryakıttaki ÖTV oranlarında yapılan zamla birlikte, milletimiz derin bir yoksulluk çukuruna gömülmek istenmektedir.

En düşük emekli maaşını 7500 TL yapmıştır. Ancak kök aylık 7500 TL olmamıştır. Maaşlara yapılacak artış kök maaş üzerinden yapılmaktadır. Dolayısıyla artışlardan sonra kök maaşı 7500 TL olana kadar eline geçen hep 7500 TL olacaktır. Emekli vatandaşlarımız seçim öncesi algı operasyonuyla yine kelime oyunlarıyla aldatılmıştır.

Emekli vatandaşlarımıza da 8077 TL seyyanen zam derhal verilmelidir. Dul ve yetim aylığı alan vatandaşlarımıza da 5000 TL  seyyanen zam verilmeli, çalışma barışına kısmen katkı sağlanmalıdır.

İYİ Parti olarak tüm kadrolarımızla, ülkemizin her yerinde, her platformda sizlerin sesi olmaya devam edeceğiz”

İYİ Parti Nallıhan İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasının ardından Muharrem Ayı olması sebebiyle İYİ Parti Nallıhan İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Aşure dağıtımını gerçekleştirdi.

 

 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.