Nallıhan İlçesi Uluköy, Karaköy ve Akdere Mahallerinde yapılan çeltik ekimi Ankara’da tek olma özelliğini taşıyor. Bu sene Akdere Mahallesi de eklenerek hasat başladı. Çiftçiler güzel bir rekolte almayı hedefliyor. Bolu Kartalkaya dağından doğan ve Aladağ çayından sulanan çeltik, 4 ay devamlı suyu içinde kalarak yetişiyor. Çeltik ekimini gerçekleştiren çiftçiler çeltik hasadına başladıklarını belirterek, “ Ankara’da çeltik ekilen tek yerin Uluköy ve Karaköy’e ek olarak Akdere Mahallesinde de ektik ve güzel bir rekolte almayı hedefliyoruz hasadımız hayırlı olsun” dediler.

Nallıhan Kaymakamı Yusuf Durani Dinç, Nallıhan’da görev yapan tüm muhtarlarla İstişare toplantısı düzenlendi.

Nallıhan Ayhan Sümer Kültür Merkezinde düzenlenen istişare toplantısına; Nallıhan Kaymakamı Yusuf Durani Dinç, Nallıhan Belediye Başkan Vekili Mehmet Öztürk, Nallıhan Belediye Başkan Yardımcısı Serhat Selvi, Nallıhan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Akdemir, İlçe Jandarma Komutanı J.Üsteğmen Ali Su,  İlçe Emniyet Müdürü Umut Aytekin, Nallıhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Hakan Keşküş, AK Parti İlçe Başkanı Av. Fatih Ünal, Nallıhan Muhtarlar Dernek Başkanı Musa Özmen, Kamu Kurum Daire Amirleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Nallıhan Kaymakamı Yusuf Durani Dinç, Nallıhan Belediye Başkan Vekili Mehmet Öztürk, Nallıhan Belediye Başkan Yardımcıları Serhat Selvi, Cengizhan Akdemir, muhtarlar ile istişare ve değerlendirme toplantısına katılarak, ilçedeki sorunlara yönelik muhtarlardan gelen istek ve talepleri değerlendirdi.

Toplantıda muhtarlar talepleri ve istekleri doğrultusunda konuştular, yapılan toplantıdan son derece memnun ayrılan muhtarlar, bu toplantıların bizlere büyük faydası olduğunu, dertlerimizi, sorunlarımız, taleplerimizi iletiyoruz. Toplantıyı düzenleyen Nallıhan Kaymakamımız Sayın Yusuf Durani Dinç’e, Nallıhan Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mehmet Öztürk’e, Nallıhan Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Serhat Selvi’ye, Nallıhan Belediye Başkan Yardımcımız Cengizhan Akdemir’e, toplantıda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz dediler.

 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.