NALLIHANIN TEKKE KÖYÜNDE BACIM SULTAN ANMA ETKİNLİKLERİ YAPILDI

Ankara’nın Nallıhan ilçesinin Tekke köyünde, geleneksel olarak her yıl düzenlenen Bacım Sultan Anma etkinlikleri, manevi bir atmosfer içerisinde gerçekleşti. Bu özel etkinlikte, Yunus Emre’nin hocası Tapduk Emre’nin kızı Bacım Sultan anıldı.

Programın bir parçası olarak, misafirlere Yufka ile etli pilav ikramı sunuldu ve Mevlidi Şerif okundu. Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Belediye Başkan Yardımcısı Serhat Selvi ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ferhat Efe gibi yerel yöneticiler de etkinliğe katıldılar.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, yaptığı konuşmada, “Bacım Sultan’ı Anma Etkinlikleri kapsamında Tekke Mahallemizde hemşerilerimizle buluştuk ve birlikte dualar ettik. Bacım Sultan, şefkat, merhamet ve fedakârlığın sembolüdür. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

Bu anlamlı etkinlik, Nallıhan ilçesinin kültürel ve manevi değerlerini yaşatma ve gelecek kuşaklara aktarma çabalarının bir göstergesi olarak kabul edilmektedir. Bacım Sultan Anma etkinlikleri, yerel toplumun bir araya gelmesini, dayanışmasını ve manevi değerlere olan bağlılığını güçlendiren önemli bir etkinlik olarak her yıl düzenlenmektedir.

 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.