NALLIHAN BELEDİYESİ JULİOPOLİS GEZİ TEKNESİNİ SARIYAR BARAJ GÖLÜNE İNDİRİLDİ

Nallıhan Belediyesi yeni aldığı gezi teknesini Sarıyar Baraj Gölüne indirdi. İlçe genelinde alternatif turizmi geliştirmek üzere aldığı gezi teknesini Çayırhan Mahallesi sahilinde törenle indirildi.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş yaptığı açıklamada ;  Nallıhan İlçesinin doğal güzellikleri, yaylaları, gölleri ve barajları ile dikkat çektiğini anlatan Öntaş, “ Bu teknemizle baraj göletinde tur yaptıracağız, bu turlar sayesinde Juliopolis antik gezisi, kuş cenneti gezileri de yapılabilecek, Juliopolis adını verdiğimiz teknemiz, Çayırhan’dan Sarıyar’a kadar gidebilecek bu alan tam 80 kilometre, böylece alternatif turizmi geliştirmeye çalışacağız, doğa ve su turizmiyle tekne gezilerinde insanların bu güzelliği görmesine vesile olacağız” dedi.

Nallıhan Belediye Başkan Yardımcısı Serhat Selvi  yaptığı açıklamada ; “ Çayırhan Mahallemize almış olduğum teknemiz bölge turizmine yönelik bir yatırım olup, bölgemizde yoğun turizm gelişmeleri olduğundan bu hizmette kullanılacaktır, daha önceki teknemiz ömrünü doldurduğu için kullanım dışı kalmıştı, 6 aylık bir süre içerisinde yeni teknemizi aldık, bu süreçte tabii ki belediye başkanımız İsmail Öntaş’ın çok büyük katkıları olurları olmuştur, onun sayesinde Çayırhan Mahallemize tekrar teknemizi kavuşturduk” dedi.

Nallıhan Belediyesi tarafından alınan Juliopolis Gezi Teknesi, 15,15 metre boyunda, 4,65 metre eninde, çift motorlu, maksimum 65 kişilik kapasiteli, kış aylarında kapana bilen özelliğine sahip olup, polietilen malzemeden mal edilmiş.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.