NALLIHAN’DA KGYS İLE TRAFİK DENETİMİ YAPILDI

Nallıhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekiplerince, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile trafik denetimini gerçekleştirildi.

Araç sürücülerinin yanı sıra trafik kurallarının ihlal eden yayaları da KGYS ile tespit ederek ceza kesen trafik ekipleri, kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri kullanılmaması ve yaya önceliği gibi ihlallerden dolayı 25 kişiye idari yaptırım uyguladı.

Nallıhan İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, sürücüleri emniyet kemeri takmaları, motosikletlileri de kask kullanmaları konusunda uyardı.

Nallıhan’da vatandaşların can ve mallarının korunması adına trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik KGYS kameraları kullanılarak 7 gün 24 saat trafik kuralı ihlallerini tespit eden trafik polisleri, kuralları ihlal eden kişilere de ceza uyguluyor.

KGYS ile artık emniyet kemeri takmayan, kask kullanmayan, park ihlali yapan, kırmızı ışıkta geçen, yaya geçidini kullanmayan sürücü ve yayaların anlık olarak tespit edildiğini aktaran Nallıhan İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, sürücülerin kazalarda önemli oranda yaralanma riskini azaltan emniyet kemerlerini takmaları ve motosiklet sürücülerin ise kask kullanmaları konusunda ricada bulundular.

 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.