NALLIHAN’A TURLAR AKIN AKIN GELİYOR

Nallıhan’ın turistlik bölgelerini, doğal güzelliklerini görmek için turlar hafta içi ve hafta sonları geliyorlar. Nallıhan’ın tanıtımında büyük katkı sağlayan Nallıhan Turizm Gönüllüleri Derneği yaptığı çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

Hafta içi ve hafta sonu gelen tüm turlarla ilgilenen Turizm Gönüllüleri Derneği Üyesi Nallıhan Gönüllüsü Hüseyin Tırıl ; bir onbeş içinde toplan bin kişinin üzerinde turistlerin geldiğini, hafta içi ve hafta sonları gelen turları program dahilinde gezdirdiğini, Çayırhan, Kayıkbaşı ve Nallıhan Şehir merkezini gezen grupların burada saatlerce zaman ayırarak gezdiklerini dile getirdi.

Nallıhan İlçesinin Turistlik Bölgeleri her gün turlarının sayısını artıyor. Sabah saatlerinde akşam saatlerine kadar Nallıhan güzel yerleri olan Çayırhan Göl Kenarı, Kuş Cenneti, Tapduk Emre Türbesi, Kayıkbaşı Mesire Alanı, Sarıyar Hasan Polatkan Barajı, Adnan Menderes Seyir Terası, Nallıhan Ayhan Sümer Kültür Merkezindeki İpek İğne Oyaları Müzesi, Tarihi Kocahan ve Nasuhpaşa Camiinin dışında Bacımsultan Türbesini görmek için geliyorlar. Nallıhan’a hayran olan turistlerin Ankara’nın en güzel ilçelerden bir tanesini olduğunu vurguluyorlar.

Nallıhan’ın yöresel yemeklerinin tadına da bakan turistler farklı bir ilçedeki bu güzel yemeklerinin dışında, yöresel ekmeklerden alıyorlar, çarşı merkezinde kurulan Pazar yerlerinden de doğal ürünler alıyorlar. Nallıhan’dan çok mutlu ayrılan turistler tekrar tekrar gelmeyi çok istiyorlar.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.