NALLIHAN REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜNDEN ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Nallıhan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görevli öğretmenleri tarafında Nallıhan İlçesindeki Özel Eğitim ve Rehberlik konularında müşavirlik yapmak amacıyla birinci ve ikinci dönem olmak üzere iki defa ziyaret düzenlendi.

Nallıhan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ramazan Arabacı yaptığı açıklamada; “ Nallıhan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü öğretmenleri tarafından ilçemiz okullarına özel eğitim ve rehberlik konularında müşavirlik yapmak amacıyla 1. Dönem ve 2. Dönem olmak üzere senede iki defa ziyaret düzenlenmektedir. İhtiyaç halinde bu daha da artırılabilir.

Ziyaret sırasında okul rehberlik servisinin yaptığı faaliyet ve etkinlikler hakkında bilgi alınarak görüş alışverişinde bulunulmaktadır.

Ayrıca okullarımızda eğitim alan özel eğitim gerektiren öğrencilerimizin izlenmesi ve öğretmenlerimize müşavirlik yapmak  amacıyla okullarımızdaki özel eğitim sınıfları da ziyaret edilmektedir. Özel eğitim gerektiren öğrencilerimizin en uygun eğitim programından yararlanması ve  kaynaştırma  eğitiminden faydalanan öğrencilerimizin gelişimlerinin izlenmesi ve onlar için en uygun hedeflerin belirlenmesi oldukça önemlidir. Bu amaçla da sınıf öğretmenlerimize ve branş öğretmenlerimize de müşavirlik yapılmaktadır.” dedi.

 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.