NALLIHAN AİLE DESTEK MERKEZİNDE KURSLAR DEVAM EDİYOR

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Proje Değerlendirme Daire Başkanlığı kapsamında, Nallıhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından sürdürülen Kadınlara yönelik psikososyal, sosyakültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimleri ile toplumsal emtegrasyonlarını sağlama amaçlı kurs ve etkinlikler Nallıhan Aile Destek Merkezi (ADEM)’de devam ediyor.

Proje Koordinatörü Hatice Erdoğan; Nallıhan Aile Destek Merkezi (ADEM)’de kurslarımız devam ediyor, kadınlarımıza yönelik açılan kurslarımız şuan için devam edenler ; İpek İğne Oyası, Örgü Bebek, Rölyef, Filografi, Tezhip kurslarımıza katılım sağlanıyor, haftanın beş gün süren kurslarımızda kadınlarımız bir araya gelerek birbirleriyle tanışma fırsatını da buluyorlar, sıcak bir ortamda geçen kurslarımızda şuanda kayıtlı bulunan kadın sayımız 80 kişidir, kurslarımızda ki kadınlarımıza destek amaçlı Psikolojik Danışmanlığı da verilmektedir, Psikolojik Danışmanız  Cansu Özcan tarafından da kadınlarımıza eğitim verilmektedir.

Nallıhan Aile Destek Merkezi (ADEM)’de İpek İğne Oyaları Kursunda Eğitmen Fatma Akça Çelik, Örgü Bebek Kursu Eğitmeni Fatma Kocakuşak, Rölyef Kurs Eğitmeni Ayşe Şener, Filografi Kursu Eğitmeni Figen Koç, Tezhip Kursu Eğitmeni Mukaddes Önal, kursiyerlerine el sanatları ile ilgili tüm bilgileri vererek, uygulamamada da yeni tasarımlara imza atıyorlar.

Nallıhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Elagöz; “ Nallıhan Aile Destek Merkezimizde kadınlara yönelik psikososyal, sosyakültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimleri ile toplumsal engegrasyonlarını sağlama amaçlı kurslarımız ve etkinliklerimiz devam ediyor, kurslarımız şuan için ipek iğne oyaları, Örgü Bebek, Rölyef, Filografi, Tezhip kurslarına katılan kadınlarımıza konular üzerinde eğitimler verilmektedir. Kursa katılan tüm kadınlarımıza başarılar diliyorum. Bizlere destek veren kurslarda eğitmen olarak görev yapan tüm eğitimcilerimize de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.