MUHTARLARLA ÇALIŞTAY VE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Uyum Mahalle Buluşmaları, Muhtarlarla Çalıştay ve İstişare Toplantısı Nallıhan Ayhan Sümer Kültür Merkezinde 28 Mart 2022 tarihinde yapıldı.

Ankara Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıya; ARGE Grup Başkanı Orhan Erzurum, Nallıhan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü  Şükrü Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özsoy, Muhtarlar Derneği Başkanı Musa Özmen, Kurum Amirleri, Mahalle Muhtarları katıldı.

ARGE Grup Başkanı Orhan Erzurum Türkiye’de ki mülteci ve göçmen olarak yaşayan yabancılarla ilgili açıklamalarda bulundu. Slaytlarla Acil Yardım, İnsan Ticareti Mağduru ve Göçmen Kaçakçılığı İhbar Çağrıları için, Yabancıların Türkiye’ye giriş, Türkiye’de kalış ve Türkiye’de çıkışları ile ilgili soru ve sorunları anlattı. İkamet, vize, vize muafiyeti, uluslararası koruma, geçici koruma ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü mevzuatı kapsamına giren iş ve işlemler için hizmet vermeleri konusunu Nallıhan’da görev yapan mahalle muhtarlarına ve kurum ve kuruluşta görev yapan birim amirlerine sunumlarla anlatım yaptı.

 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.