FESTİVALE İKİ GÜN KALDI

 

  1. Uluslararası Nallıhan İpek İğne Oyaları Kültür ve Sanat Festivaline iki gün kaldı. Coşkunun, heyecanın, eğlencenin, yarışmaların, kültür ve sanatın bir araya gelen festival

04 Ağustos 2022 Perşembe günü start alacak.

Festivali dizi ve sinema oyuncusu Nallıhan’lı Faruk Karagül tarafından sunulacak, Festival boyunca, balkanlardan Anadolu’ya uzanan bir zanaat, asırlık bir gelenek olan, toprağın sanata dönüştüğü çömlekçilik festivale renk katacağı, Fatih Mahallesinde düzenlenecek çocuk şenliği, canlı heykel gösterileri, Tapduk Emre Anma Etkinlikleri, çeşitli yörelere ait halk oyunları gösterileri, Moğol ve Etiyopya Akrobasi danslar yaratacağını bildiren yetkililer, festival boyunca birbirinden değerli sanatçılar, Fatih Demirhan, Deniz Toprak, Melek Mosso, Onur Şan, Çiğdem Gürdal gibi star sanatçılar seyircileriyle buluşurken, Çayırhan da yapılacak festivale de Hüseyin Kağıt, Mustafa Taş, Öykü Gürman, Ekin uzunlar, Umut Sülünoğlu, Uğur Onur gibi usta sanatçılarda bulunacak.

Uzun bir aradan sonra Nallıhan  8. Uluslararası Nallıhan İpek İğne Oyaları Kültür ve Sanat Festivali 4-5-6 Ağustos 2022 tarihlerinde, 2.Nallıhan Çayırhan Mahallesi Üreten Eller Maden, Balık, Kültür ve Sanat Festivali 11-12-13 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.