ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Nallıhan Belediyesince düzenlenen muhtarlarla istişare toplantısı 10 Mayıs 2024 Cuma Günü Ayhan Sümer Kültür Merkezinde yapıldı.

Muhtarlarla istişare toplantısına; Ankara Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Önder Yanmaz, Fen İşleri Dairesi Başkanı Yetiş Ali Aslan, Yol Asfalt Şube Müdürü Mustafa Dayanıklı, ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Oktay Başkaya, ASKİ Nallıhan Şube Müdürü Nuri Varol, Muhtarlar ve Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri katıldı.

Toplantıda ; Nallıhan’ın Mahalle Muhtarları söz alarak ; Mahallelerindeki sorunları tek tek anlattılar. Sorunların çözülmesi için daha yaşanır bir mahalle olması için yapılacak projeler ve ihalelerle yapılacağı açıklandı.

Toplantıya; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Nallıhan Belediye Başkanı Ertunç Güngör, Beypazarı Belediye Başkanı Dr. Özer Kasap, Daire Amirleri, İdareciler  katılım sağladı.

Nallıhan Belediye Başkanı Ertunç Güngör; Muhtarlarla iki hafta önce toplantı yaptıklarını, köylerde üretim yapabilmeleri için istişarede bulunduklarını, belediye olarak betona, taşa değil, üretime önem vereceklerini açıklayan Güngör; Bir önceki Belediye Başkanı İsmail Öntaş’ın Nallıhan’da kurmuş olduğu hayvan pazarında üreticilere acıktıklarını iki hafta içerisinde çiftçilerin hayvan pazarında yer alarak faaliyet gösterdiklerini, desteklerinden dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkürlerini dile getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ; Nallıhan’da yüzde elli muhtarlarının değiştirdiğini, bir önceki dönemde görev yapan ve yeni seçilen muhtarlara başarılar diledi. Köylerde ki problemleri tek tek çözeceklerini, göreve geldiği günden bu yana bir çok köylerde, mahallelerde sorunları çözdüklerini söyledi.

 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.