NALLIHAN PAZARI KIŞ AYLARINDA DÜŞÜŞE GEÇİYOR

Nallıhan’ da her Pazartesi günü pazar kuruluyor, Nallıhan halkının alış veriş yaptığı pazar sabah saatlerinde hizmet için kuruluyor, pazarcı esnafı soğuk demeden, kar demeden, yağmur demeden hizmet için kurdukları tezgâhlarında yerli ürünlerine yer veriyor.

Pazarcı Esnaflarından Mustafa Çelik , “ Hava soğuk olması nedeniyle satışlarımız biraz durgun, yine de Nallıhan halkına hizmet etmeye devam ediyoruz, satışlarımız ister istemez düşüyor, yine de memnunuz, biz gıda üzerine satış yapıyoruz” dedi.

Pazarcı Esnafı Aydın Emer yaptığı açıklamada; “ Satışlarımız iyi, hava soğuk ondan dolayı işlerimiz düşüyor, marullarımız kendi ürünlerimiz, Bozyaka Mahallesinde marullarımızı yetiştiriyoruz ve Nallıhan halkına ulaştırıyoruz, yeşilsoğan, maydanoz, havuç, turp gibi ürünlerimizi de hal den alıyoruz vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz “ dedi.

Pazarcı Esnaflarından Alaattin Adıgüzel ve Mahide Adıgüzel ; “ Ben eşim Mahide ile Uzunöz Paşalar Mahallesinden geliyoruz, kendi ürünlerimizi yetiştiriyoruz, genellikle kuru bakliyat ürünlerimizi satışa sunuyoruz, havanın aşırı soğuk olmasından dolayı işlerimiz durgun ama yine de memnunuz, Nallıhan pazarının dışında Seben, Mudurnu, Çayırhan’ da pazar kuruyoruz” dediler.

Kış aylarının aşırı soğuk olması, kar yağışı Nallıhan pazarında büyük düşüş gösteriyor, yerel halkın alış veriş yaptığı pazar stantları yaz aylarında ki gibi dolmuyor, buna rağmen Nallıhan pazar esnafı hallerinden memnun, vatandaşlar yine de alış veriş için stantlarda yerlerini alıyorlar.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.