ÇAYIRHAN’DA DEPREMZEDELER İÇİN SICAK YUVALAR OLUŞTURULUYOR

Kahramanmaraş merkezli depremde 11 şehirde binlerce bina yıkıldı, binlercesi kullanılamaz hale geldi. On binlerce aile kış mevsiminde evsiz kaldı.

Depremden etkilenen bölgelerden ilçemize gelerek Çayırhan’daki  KİAŞ ve EÜAŞ konutlarına yerleştirilen  depremzedeler için Çayırhan Mahallesi’nde 7’den 70’e herkes seferber oldu.

Başlatılan kampanya ile site içinde yer alan Panorama Düğün Salonu’nda oluşturulan yardım toplama merkezine vatandaşlar tarafından beyaz eşya, koltuk, halı ,yatak masa, mutfak eşyaları ve ısıtıcılar bağışlanırken Nallıhan ilçe merkezinden bağışlanan eşyalar da   bu yardım toplama merkezine  ulaştırılıyor.

Çayırhan Mahallesi’nde gönüllü ev hanımları evlerin temizlenmesi ve eşyaların yerleştirilmesinde,  gençlerden oluşan  gönüllü bir ekip ise toplanan eşyaların ayrıştırılması, paketlenmesi ve taşınmasında canla başla çalışıyor.

Depremzedelerin ev eşyası ihtiyaçlarını karşılamak için yardımsever vatandaşların bağışladığı kullanılabilir durumdaki ev eşyaları ekipler tarafından  ihtiyaç sahibi depremzedeler için hazırlanan konutlara yerleştiriliyor.

Ayrıca depremzedeler ihtiyaç duydukları ve  kullana bilecekleri giyim malzemelerini de buradan temin edebilecekleri öğrenilirken kullanılabilir durumdaki ikinci el eşyaları olan veya sıfır eşya bağışlamak isteyen vatandaşların talepleri doğrultusunda  eşyaları evlerinden alınıyor.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.