NALLIHAN’DA “OKULUM TEMİZ BELGESİ” ALAN OKUL SAYISI 19’A ULAŞTI

 

Nallıhan’ da “ Okulum Temiz Belgesi” alan okul sayısı 19’a yükseldi.

Nallıhan İlçesi, Çayırhan Mahallesi’nde bulunan Şükran Kora Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “ Okulum Temiz Belgesi” aldı.

Nallıhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Benlice yaptığı açıklamada; Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla “Okulum Temiz” belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştır. Bu program kapsamında daha önce “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanan 12 okulumuzdan sonra 7 okulumuz daha bu belgeyi alarak ilçemizdeki tüm okullarımız “Okulum Temiz Belgesi” almış oldu, tüm okullarımızın yöneticilerini özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek tebrik etti.

Okul Müdürü Metin Mutlu’ da; okullarında temizliğe önem verdiklerini, dezenfekte çalışmalarına ağırlık verildiğini aktardı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir