NALLIHAN FETTAH GÜNGÖR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN AKILLI GEÇİŞ SİSTEMİ GELİŞTİRDİ

Nallıhan Fettah Güngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bina girişlerinde ateş ölçme kontrolü yapan ve 38 derecenin altında vücut sıcaklığı bulunan ziyaretçi ve öğrencilerin binaya girmelerine izin veren AGSİS akıllı geçiş sistemleri adını verdikleri bir cihaz ürettiler.

Okul Müdürü Metin Erbil yaptığı açıklamada; Bina girişlerinde ateş ölçümü için bir personel bulundurulması gerektiğine ve bu personelin sağlık güvenliğini takip etmesi amacıyla okul personelinin tümüyle atık durumda bulunan ve hurda halindeki malzemeleri kullanarak bu sistemi oluşturduklarını belirtti.

Ürettikleri cihazda, gelen personel, öğrenci ve misafirlerin vüut ısısı 38 derecenin üzerinde ise alarm çalarak haber veriyor ve girişe engel oluyor dedi. Arge çalışmalarının devam ettiğini, bir sonraki aşamada da HES kodu kontrol yapmak için çalıştıklarını beyan etti. Akıllı Geçiş Sistemleri adlı projenin yapımında büyük emeği geçen okulumuz teknisyeni Ertuğrul Yalçın’a teşekkürü bir borç biliriz, ayrıca okulumuz Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı Yüksek Gerilim Sahası uygulama alanı çalışmaları da devam etmektedir ifadelerini kullandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir