ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM NALLIHAN’DA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Nallıhan’ı ziyaret etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakan Yardımcıları Fatma Varank, Mehmet Emin Birpınar, Ankara Milletvekilleri Zeynep Yıldız, Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan, Hacı Turan, AK Parti Nallıhan İlçe Başkanı Ertunç Güngör, Milliyetçi Hareket Partisi Nallıhan İlçe Başkanı İlker Oymaağaç, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Özel Kalem Müdürü Burak Demiralp, Bakan Danışmaları Hava Yıldırım, Mehmet Akif Küçükdağ, AK Parti Ankara İl Başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Ömer  Faruk İslam, Yerel Yönetimler Başkanı Hatice Çakmak, Ekonomi İşleri Başkanı Çağlar Kaya, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük, Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Eyyüp Karahan, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü M.Ali Kahraman, Strateji Geliştirme Başkanı Sadi Kızık, Mekansal Planlama Genel Müdürü Y.Erdal Kayapınar ve Ankara İl Müdürü Ahmet Bektaş katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Nallıhan Belediye Başkan Yardımcısı Serhat Selvi, Nallıhan İlçesi Çayırhan Mahallesinde karşıladı. Karşılama sonrası Çayırhan’da gerçekleşen AK Parti Gençlik Kollarının düzenlediği Temiz Bir Çevre İçin Gençlik Buluşmasına katılan Bakan Kurum Nallıhan ilçesindeki gençlere, “Tapduk Emre’nin, Yunus Emre’nin torunları olarak size düşen çok önemli görevler var. Yunus Emre’nin hoşgörüsünü tüm dünyaya tüm Türkiye’ye yaymalısınız.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sözlerine şöyle devam etti; “ Proje kapsamında, Türkiye’nin her tarafında değerlendirilebilir atıklarımızın toplanarak geri dönüşüme gönderilmesi noktasında bir çalışmamız var. Sıfır Atık Projesi’ni çok daha kapsamlı bir hale getirecek bir proje yürütüyoruz. Denizlerimizi, akarsularımızı koruyacak sıfır atık mavi projesini yürütüyoruz. Sıfır Atık Projesi ile yıllık 100 bin kişiye istihdam sağlanacağını belirtti. İklim değişikliğinin etkilerine ilişkin de soruları yanıtlayan Bakan Kurum, Türkiye’ de iklim değişikliğinin etkinlerini en aza indirmek için eylem planları hazırladıklarını anlattı.

Deprem konusunda da gençlerin sorularını yanıtlayan Kurum, gençlerin sağlam, alt yapısı olan binalarda, evlerde oturması için ailelerin riskli olduğu düşündükleri binaları, evleri için belediyelere müracaat etmesi gerektiğini anımsattı. Bakan Kurum, Türkiye’de acil dönüşmesi gereken konutlar için kısa zamanda adım attıklarını, atmaya da devam edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2021 yılını  “Yunus Emre” yılı ilan ettiğini anımsatan Kurum, “ Tapduk Emre’nin Yunus Emre’nin torunları olarak size düşen çok önemli görevler var. Yunus Emre’nin hoşgörüsünü tüm dünyaya tüm Türkiye’ye yaymalısınız” dedi.

Bakan Kurum, konuşmasının ardından etkinlikte kurulan alanda ok attı, gençlerle birlikte bisiklete bindi, daha sonra esnaf ziyaret eden Bakan Kurum, esnafın ve alanda bulunan vatandaşların sorunlarını dinledi.

Çayırhan Mahallesi ziyaretinden sonra Nallıhan’a geçen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum burada halkın büyük ilgisiyle karşılandı. Esnaf ziyareti sonrasında Nallıhan Belediye Başkanlığı toplantı salonunda, Nallıhan’ da yapılacak yatırımlarla ilgili incelemelerde bulundu,

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş yaptığı açıklamada; “ Nallıhan’ımızı hak ettiği hizmetlerle buluşturmak üzere yeni projelerimiz için çalışmalarımıza devam ediyoruz, İlçemiz proje ve yatırımlarına güçlü destekleri için Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Sayın Milletvekillerimize ve Bakanlık Bürokratlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir