C.H.P VE İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANLIKLARI ORTAK BASIN AÇIKLAMASI KAMUOYUNA SAYGILARIMIZLA DUYURULUR

Kıymetli hemşerilerimiz; Hepinizin Malumu üzere 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimleri sonrası Ankara Büyükşehir Belediyesi Millet ittifakı tarafından kazanılmış ve Sayın Mansur Yavaş , Ankara seçmeninin iradesi ile Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Nallıhan ilçemize bu süre zarfında bir çok büyük hizmeti ve projeyi  hayata geçirmiş bir çoğu da devam etmektedir.

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından ; geçmiş dönem de bozulup , uzun yıllar ilgilenilmeyen bir çok kırsal mahallemiz de vatandaşlarımızın ulaşımını zorlaştıran ve kazalara sebebiyet veren köy yollarımız, pandemi koşullarına rağmen eldeki imkanlar ölçüsünde 110 km sathi kaplama çalışması yapılmıştır. 92 km dere ıslahı çalışması yapılmıştır. Tarım arazilerinin yol bakım çalışmaları bu süreçte büyük ölçüde tamamlanmıştır.

A.S.K.İ. Genel Müdürlüğü tarafından birçok mahallemizde bulunan içme suyu depoları yenilenmiş ve proje aşamasında ki mahallelerimizde de içme suyu depoları için çalışmalar başlamıştır. Uzun yıllardır halkımızın sağlığını tehdit eden asbestli boruların değişimine başlanmış olup;  ilgili firma ilçemizde çalışmalarına devam etmektedir. Uzun yıllardır yenilenmeyen kanalizasyon hattı imalat çalışmaları ilgili firma tarafından devam etmektedir. Bu çalışmaların metrajlarının bilgileri önümüzde ki günlerde kamuoyuna duyurulacaktır.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yüzlerce çiftçimize %90 hibeli ; nohut, macar fiği, buğday tohumu ve  sebze fidesi (400.000 adet)  dağıtılarak ilçe tarımına büyük katkı sağlanmıştır. Ayrıca Lavanta üretimini Desteklemek Amacıyla İlçemiz Pilot bölge seçilerek 35 Çiftçimize 500.000 adet Lavanta fidesi %50 hibeli olarak dağıtımı yapılmıştır.

Kent Estetik Daire Başkanlığı tarafından; 36 mahallemizin mezarlık, tel örgü ve giriş kapısı yapılmıştır.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından ; 30 mahallemiz de  piknik masası , kamelya , çocuk oyun grubu ve spor aletleri halkımızın kullanımına sunulmuştur.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş , şeffaf belediyecilik anlayışıyla Ülkemize örnek projeleri hayata geçirerek Geçmiş Dönemde yapılan israfın önüne geçmiştir.

Daha sayamadığımız  bir çok hizmetin yapılmasına rağmen , Büyükşehir Belediye Meclisinde ve İlçe Belediye Meclisinde ;  sırf siyaset yapmak adına Büyükşehir Belediyesini karalamaya çalışanları  siz değerli halkımızın vicdanına bırakıyoruz.

 

  Emrah BİLEN.                                                                                             Ali Ekber AYTAÇ

İYİ PARTİ İLÇE BAŞK.                                                                                    C.H.P. İLÇE BAŞK.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir